Poreč: S gotovo četiri promila izazvao prometne nesreće u Vlašićevoj i Kalčićevoj

U Poreču su se jučer oko 17:25 sati dogodile dvije prometne nesreće, a izazvao ih je 49-godišnjak pod utjecajem 3,91 promila alkohola, javila je PU istarska.
Upravljajući automobilom pulske registracijske oznake ulicom Mate Vlašića, udario je u povišeni pješački otok i srušio prometni znak. Nije se zaustavio, već je na kružnom toku u Ulici Gašpara Kalčića zbog prevelike brzine izgubio nadzor nad vozilom i oštetio dijelove montažnog kružnog toka, nakon čega je automobil zapeo u šljunku i zaustavio se.
Alkotest je pokazao da je automobilom upravljao pod utjecajem 3.91 promila alkohola , pa su ga policajci uhitili i priveli u policijsku postaju. Radi počinjenja prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama, policija protiv vozača podnosi optužni prijedlog nadležnom sudu.